obrázek

ZŠ A MŠ NECHVALÍN

„I MALOTŘÍDNÍ ŠKOLA MÁ CO NABÍDNOUT“


Historie školy


HISTORIE ŠKOLY

Historie nechvalské školy sahá už od roku 1834, kdy se škola nacházela v domě č. 81. Budova současné školy byla postavena v roce 1895. Škola byla v průběhu dalších let přestavěna a opravena. Generální oprava byla provedena v roce 1978. V roce 1995 oslavila 100 let od svého vzniku a v tomto roce se uskutečnila nadstavba střechy školy. V září roku 2008 byla provedena výměna oken, zateplení budovy a nová fasáda. V roce 2009 došlo k úpravám v interiéru tj. výmalba, výměna záchodů, baterií a světel v MŠ. V létě 2017 byla školní zahrada dovybavena novými herními prvky a v roce 2019 byla provedena rekonstrukce elektroinstalace a výmalba prostor MŠ a školní kuchyně.

ZŠ a MŠ Nechvalín vykonává činnost základní školy, mateřské školy, školní družiny a školní jídelny.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Je školou rodinného typu, která se nachází v blízkosti lesa a sportovního hřiště. Je moderně vybavena a nabízí velkou škálu zájmových kroužků. ZŠ je malotřídní dvojtřídní škola, kde jsou spojené ročníky. Škola vzdělává podle ŠVP "Škola základ života". Nabízí volná místa i pro žáky ze sousedních obcí, kde je dopravní dostupnost.

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Mateřská škola je jednotřídní, má k dispozici šatnu, třídu a hernu, která slouží i jako ložnice. Je vybavena novým nábytkem. K mateřské škole patří vlastní školní zahrada, kde je pískoviště a dětské hřiště.

 

Základní škola a Mateřská škola Nechvalín, okres Hodonín - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz


[reklama]

Autor a provozovatel systému © 2004 Agerit s.r.o. - admin@skolniweb.cz
Společnost Agerit s.r.o. je provozovatelem následujících stránek: www.nonstopservispc.cz, www.pocitacovazachranka.cz, test.bezpecnosti.cz, pc bazar,www.autojeraby-kozel.cz,
www.emistr.cz, www.nadalku.cz, www.skolniweb.cz, www.vyrobaonline.cz, filtry, Kamerové systemy Brno a mnoha dalších.